בנות הרצליה מנצחת את הפועל פ"ת ומשיגה ניצחון בכורה לעונת 2017/18

%d7%9e%d7%97%d7%96%d7%95%d7%a8-2-%d7%a4%d7%aa

כתב: עמית אריה | צילום: נועה פוירשטיין

בנות הרצליה 74 – הפועל פ"ת 59
בנות הרצליה מנצחת הערב את הפועל פ"ת ומשיגה ניצחון בכורה לעונת 2017/18. הקבוצה של גלעד כץ, ללא הקפטנית ליעד סואץ קרני, פתחה מצוין את המשחק והשיגה יתרון מוקדם (7 נק' לאחר דקה וחצי), אבל האורחות נלחמו ואף הובילו ברבע השני. במחצית השנייה פ"ת לא הצליחו לעצור את המקומיות, והרצליה משיגה בסיום ניצחון גדול.
מרים חנון, שהצטיינה עם 18 נקודות (4 שלשות), סיכמה את המשחק ואמרה: "התכוננו כמו שצריך למשחק הזה. bnot_h-64במחצית, כשקצת הורדנו את הראש, נכנסנו לחדר ההלבשה והחלטנו שאנחנו משחקות ביחד. בהגנה הצלחנו לעצור את השחקנית המובילה שלהן – מה ששמנו עליו דגש מרכזי. אני מודה לקבוצה שלי שעזרה לי להכנס למשחק." מאטי אג'אבון רשמה בכורה מרשימה במדי הקבוצה כשקלעה 18 נקודות, לקחה 6 ריב' ומסרה 5 אסיס'.

מהלך המשחק
בחמישייה של גלעד כץ עלו בנט, חנון, ריצ'ארדסון, גרין ואג'אבון.
בחמישייה האורחת עלו לירי, עבוד, צימרמן, סייקס ופיטרסון.
שהד עבוד פתחה את המשחק עם לייאפ קל, בצד השני חנון עם 2 שלשות וריצ'ארדסון עם שלשה משלה קבעו פער משמעותי של 7 נק' תוך דקה וחצי מתחילת המשחק. האורחות ניסו לצמק את ההפרש אבל מרים חנון להטה (11 נק' ברבע) ועם חדירה חזקה לסל קבעה עשר נק' יתרון. בריטני סייקס ואלכסיס פיטרסון החזירו את הקבוצה של גיל סלע למשחק והקטינו את הפער לשתי נקודות בלבד. ריצ'ארדסון נלחמה להגדיל את ההפרש, ועם סל ועבירה קבעה 18-23 להרצליה בתום הרבע הראשון.
הרצליה פתחה נהדר את הרבע השני ועם שש נקודות רצופות הגדילה את ההפרש ל-11. פיטרסון הובילה את פ"ת לקאמבק מרשים ועם שתי נקודות מהעונשין צימקה את ההפרש לארבע נקודות בלבד. סייקס המשיכה להיות מצוינת ועם 6 נק' אישיות תוך פחות מחצי דקה קבעה שיוויון. חנון עם השלשה הרביעית שלה העניקה להרצלייניות את היתרון, אבל 4 נקודות מהירות של פ"ת בתום המחצית נתנו להן את ההובלה – 40:41.
האורחות חזרו מצוין מחדר ההלבשה והגדילו את הפער ל-5 נקודות. ריצ'ארדסון עם שלשה, בנט עם שתי נקודות מהעונשין ואסיסט נהדר לריצ'ארדסון החזירו את היתרון להרצליה. ריצת 0-12 של הרצליה העניקה להן שוב יתרון דו-ספרתי, אבל סייקס עם נקודה מהעונשין ולירי עם שתי נקודות בצבע קלעו 53-60 למארחות בתום הרבע השלישי.
הרבע האחרון היה בשליטה מוחלטת של הרצליה. פ"ת ניסתה לחזור למשחק, אבל האורחות בהובלת ניקי גרין רק הגדילו את הפער, כשהן שומרות את האורחות על 6 נק' בלבד ברבע. הרצליה משיגה ניצחון בכורה לעונה: 59-74 ביתי.
קלעו להרצליה: חנון (4 שלשות) ואג'אבון 18 כ"א, ריצ'ארדסון 17 (13 ריב'), גרין 11 (13 ריב'), בנט 10.
קלעו לפ"ת: סייקס 23, פיטרסון 15, לירי 9 (15 ריב'), עבוד 8 ומסילתי ו-וטורי 2 כ"א.