ניצחון גדול לבנות הרצליה בדרבי השרון

%d7%9e%d7%a9%d7%97%d7%a7-15-%d7%a8%d7%9e%d7%94%d7%a9

כתב: עמית אריה | צילום: נועה פוירשטיין

א.ס.רמה"ש 73 – בנות הרצליה 75

בנות הרצליה משיגה ניצחון שני ברציפות, שמעלה אותה למקום השביעי בטבלה ומשאיר אותה בתמונת העלייה לפלייאוף העליון. לאחר שהתרגלנו שהישראליות הן אלו שמכתיבות את הקצב העונה, הזרות הפעם הובילו את הקבוצה לניצחון. מאטי אג׳אבון פספסה טריפל דאבל עם 21 נקודות, 10 ריבאונדים ו-9 אסיסטים, ובריאנה ריצ׳ארדסון הובילה את רשימת הקלעיות עם 23 נקודות.

מהלך המשחק

יעל גלילי, אקסית הרצליה, ושי קלי העלו את רמה״ש ליתרון 4-11. המארחות ניסו להגדיל את הפער אבל בריאנה ריצ'ארדסון במשחק מצוין שמרה על ההפרש חד ספרתי. קלי הגדילה את ההפרש ל-9 עם סל קוסט-טו-קוסט, אבל בנט וריצ׳ארדסון נגסו בפער עם חמש נקודות רצופות וקבעו 17-21 בתום הרבע הראשון.

הרבע השני המשיך במאבק עיקש. נוגה פלג פלץ צימקה את ההפרש לנקודה בלבד, אבל קליי ענתה עם ריצת 0-5 אישית. בריאנה ריצ'ארדסון הצליחה לשמור את האורחות במשחק, ומאטי אג׳אבון עם ארבע נקודות רצופות נתנה תקווה להרצלייניות וקבעה שלוש נקודות הפרש בלבד. לבסוף קליי עם לייאפ סמוך לסיום המחצית העלתה את המארחות ל-35-39.

הרבע השלישי היה כולו של הרצליה. ריצ'ארדסון הצהירה כוונות כבר בפתיחתו עם ארבע נקודות שכפו שיוויון. קניג השיבה בשלשה, אבל פלג פלץ קלעה גם אחת משלה. גרין לקחה ריבאונד התקפה ועם שתי נקודות בצבע קבעה יתרון כחול לראשונה במשחק. קניג שוב הייתה שם עבור האורחות ועם עוד שלשה העבירה את ההובלה לידי הקבוצה של נמרוד מיטל. אג׳אבון וריצ׳ארדסון הוציאו לפועל בצד האורח, כשמעבר השני אהרונוב וארווין נלחמו עבור האורחות. סואץ קרני עם שלשה גדולה החזירו את היתרון לידיים הרצלייניות – 55-56.

תחילת הרבע האחרון גרמה לנו לחשוב שאנחנו הולכים לקבל סיומת צמודה, אבל כנראה שלזרות של הרצליה היו תוכניות אחרות – שעם 8 נקודות רצופות העניקו לקבוצתן 63-71 ארבע דקות לסיום. הארדן וקליי השאירו את הביתיות במשחק, ושלוש מארבע של הארדן מהעונשין צמצמו את ההפרש לנקודה בלבד ושיבשו את התוכניות של הרצליה. אג׳אבון דייקה פעמיים מהקו ונתנה לקבוצה של גלעד כץ קצת אוויר לנשימה. הארדן קלעה נקודה מהעונשין, כשאופיר בנט מונעת ממנה להשיג פוזשן נוסף למארחות, והמשחק מסתיים 73-75 להרצליה.

קלעו להרצליה: ריצ'ארדסון 23, אג'אבון 21 (10 ריב', 9 אסיס'), גרין 12 (10 ריב׳), פלג פלץ 9, בנט 6 (6 ריב'), סואץ קרני 3, אורבך 1.
קלעו לרמה"ש: קליי 20, הארדן 19 (11 ריב'), ארווין 16 (8 ריב'), אהרונוב 7 (6 אסיס׳), קניג וגלילי 6 כ״א.